AFYONKARAHİSAR EVCİLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVCİLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN BAYRAM´IN 1. YARIYIL MESAJI

EVCİLER İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN BAYRAM´IN 1. YARIYIL  MESAJI

 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN BAYRAM’IN 2017-2018 ÖĞRETİM YILI, 1.YARIYIL MESAJI.

                2017-2018 öğretim Yılı,  1.yarı yılı 19 Ocak 2018 Cuma günü sona ermiş olup, öğretmen ve öğrencilerimiz 2 haftalık sömestri tatiline girmişlerdir.

                SAYGIDEDEĞER VELİLER,

                Karnelerini alacak ve bir dönemin hasadını siz velilerimizle paylaşacak çocuklarımıza samimi ve hoşgörülü davranalım, başkalarıyla kıyaslamayalım. Karne notları iyi de olsa, kötüde olsa sevgimizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun onları seveceğimizi vurgulayalım ve bunu davranışlarımızla da belli edelim. Gerektiğinde abartıya kaçmamak kaydıyla ödüllendirelim. Karşılarında olmayalım, onlarla birlikte çözüm yolları aramaya çalışalım.

                Çocuklarımızın; kendilerine, çevresine, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerinde gösterdiğiniz çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum.

DEĞERLİ YÖNETİCİ VE ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM,

                Eğitim ve öğretimde başarının sırrı, bilgiyi verenle alan (öğretmen –öğrenci ) arasındaki sevgi, saygı, anlayış ve güvenin derecesine bağlıdır. Hiç şüphesiz bunların gerçekleşmesi de zamanı verimli kullanma ve sağlıklı iletişim kurulması ile mümkündür.

                “Bilgelik mesleği” olarak kabul gören bir mesleğin mensupları olarak öğrencilerimize hedef ve gaye aşılayarak, takdir ve teşvik ederek, öz güven kazandırarak, sorumluluk bilinciyle onları yeteneklerine göre yönlendirerek hayata hazırladığınız için siz değerli yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

                SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM,

                Başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın. Sizleri iyi yetişmiş birer fert olarak modern bilime dayalı bilgi üreten ve bu bilgiyi paylaşabilen, gelişen teknolojiyi kullanabilen ve öz güveni yüksek bireyler olarak görmekten büyük mutluluk duymaktayız.

                Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sömestri tatili süresince kitap okumaya zaman ayırmalısınız. Ayrıca, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de yer vermelisiniz. Eğitimin hayat boyu süren dinamik bir süreç olduğunu unutmayınız.

                Bu duygularla; bütün öğretmen ve öğrencilerimizin gönüllerince bir sömestri tatili geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                        Hasan BAYRAM

 

                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Özel İdare Binası 3. Kat Evciler - 0 272 431 26 54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.