AFYONKARAHİSAR EVCİLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAYRAM´ın İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAYRAM´ın İlköğretim Haftası Mesajı  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAYRAM´ın İlköğretim Haftası Mesajı

    Toplumlar; eğitim yolu ile bilgi ve birikimlerini, milli, manevi ve evrensel değerlerini gelecek nesillere aktarırlar. Eğitim kuşaklar arasında bir köprü vazifesi görür. Her yeni kuşak bu birikime yaptığı katkı kadar Dünya’da söz sahibi olur. Kuşaklar arasındaki bu köprünün ilk ayağı ilköğretimdir.

     İlköğretim kavuşmanın ve birleşmenin de adıdır. Umudumuz çocuklarımız; okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz ise; eğitim ve öğretime hazır, sevgiye susamış körpecik fidanlarına kavuşurlar. İlköğretim haftası bir hasretin bittiği andır. 

   İlköğretim keyifli bir başlangıçtır aynı zamanda. Öğretmenlerimiz için severek yapılan bir iş, öğrencilerimiz için koşarak gelinen bir uğraştır ilköğretim. Aylardır görmediği sıra arkadaşını görmek, yeni kitap ve defterlerin kokusunu almaktır ilköğretim.

    Veliler içinde büyük bir heyecandır ilköğretim. Yavrusunun okul çağına geldiğinin gururunu yaşamaktır ilköğretim. Ya da yavrusunun bir yıl daha büyüdüğünü görmektir. Evde başlayan eğitim uğraşının emin ellerde devam edeceğini bilmektir.

    Cumhuriyetimizi geleceğe güvenle taşımak için birinci şarttır eğitim. Eğitimin de okuldaki ilk ayağıdır ilköğretim. Bu anlamda bizlere emanet ettiğiniz yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Aynı zamanda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en önemli görevimizdir. Bu görev bilinciyle; yönetici, öğretmen, veli ve öğrenci işbirliğini en güzel şekilde oluşturarak, çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

    2015-2016 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, ilköğretim haftalarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                           Hasan BAYRAM

                                                                                                                                                                                                                                Evciler İlçe Milli Eğitim Müdürü

Özel İdare Binası 3. Kat Evciler - 0 272 431 26 54

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.